Podpora dobročinných projektov

5% z príjmov

odovzdávam na podporu dobročinných projektov

Projekty, ktoré

My sme les - podpora - logo

My sme les

Bojovníci za obmedzenie ťažby lesov, ochranu pralesov a záchranu tetrovho hlucháňa na území Slovenska. Jedným zo zakladateľov občianskej iniciatívy je Erik Baláž. Človek, ktorý vyštudoval odbor Ekológia lesa na Lesníckej fakulte a stal sa slovenským ekológom, aktivistom, režisérom famóznych dokumentov o našej prírode a taktiež autorom kníh o ochrane prírody. Jeho najväčším úspechom je záchrana Tichej a Kôprovej doliny vo Vysokých Tatrách, vďaka ktorej získal ocenenie Biela Vrana za výnimočnú vytrvalosť a oddanosť svojmu poslaniu získať ľudí pre ochranu prírody.

Dobrý anjel

Dobrého anjela predstavovať netreba. Najväčšia nezisková organizácia na Slovensku podporujúca všetky vekové kategórie ľudí trpiacich najhoršími zdravotnými diagnózami si vyslúžila uznanie už u vyše 215 000 darcov. Od roku 2015 som priložil ruku pomoci aj ja a pravidelne do Dobrého anjela prispievam. Je to jednoduché… nastavenie pravidelného platobného príkazu zaberie 3 minúty a človek si je istý, že peniaze skončia v dobrých rukách ľudí, ktorí ich potrebujú viac. Garanciou spravodlivosti Dobrého anjela je jeden zo zakladateľov, pán prezident Ing. Andrej Kiska, ktorý organizáciu založil v roku 2006. Za svoj prínos do filantropie dostal v roku 2011 ocenenie Krištálové krídlo.
Dobrý anjel - anjel logo
Cesta za domovom - podpora

Cesta za domovom

Stretnúť dobrovoľníkov z cesty za domovom som mal česť, pri záchrane dvoch vyhodených psov. Prvého Maxa sa nám podarilo odchytiť na konci letného tábora, po tom, ako sme ho stretávali celý týždeň túlajúceho hľadať potravu. Druhé šteniatko Santhyu som našiel vyhodenú a zavšivavenú v kontajneri. Pri oboch scenároch bol postup Cesty za domovom veľmi profesionálny. Prišli s dostatočne veľkým balením krmiva, psom dali tabletky na odčervnenie, vybavili zdarma zdravotnú prehliadku a psov pofotili. Po týždni mojej dočasnej starostlivosti ich Cesta za domovom prebrala do opateri. Obom psom po čase dokázali nájsť nový šťastný domov. Ľudia z tejto neziskovej organizácie robia naplno to čo ich napĺňa a zaslúžia si náš obdiv a podporu.

ALS memoriál Jána Svočáka

Po tom, čo mi v roku 2016 zomrel otec po 5-ročnom náročnom boji celej našej rodiny s nevyliečiteľnou chorobou ALS, sme sa spolu s mojím kamarátom Eduardom Dindofferom rozhodli založiť charitatívny beh, ktorý bude plným výťažkom z podujatia podporovať práve ľudí s nevyliečiteľnými svalovými chorobami. Pre športové podujatie sme sa rozhodli z dôvodu otcovej celoživotnej vášni k športu. Venoval sa volejbalu, horským behom ale najdlhší čas strávil pri výchove mladých futbalistov, ktorých trénoval vyše 15 rokov a verím, že vďaka svojej príkladovej dobrosrdečnej povahe pomohol vychovať aj mnoho skvelých ľudí. Česť jeho pamiatke je venovaná aj naša druhá iniciatíva: Smeťozbery, ktoré organizujeme pravidelne za účelom ničenia čiernych skládok a zberu odpadkov v našej okolitej prírode pod nádhernými Tatrami.
ALS memoriál Jána Svočáka - logo
BAWA Bali logo

Bali Animal Welfare Association

S touto neziskovou organizáciou som prišiel do kontaktu pri záchrane psa na Bali, ktorý ostal nepovšimnutý v ťažkých bolestiach čakajúc na istú smrť. Extrémne rýchla ochota pomoc organizácie BAWA (aj vzhľadom na nedeľu) ma očarila natoľko, že som sa rozhodol stať ich pravidelným podporovateľom. Psovi zabezpečili mesačnú liečbu v Ubud Sunset Vet klinike, ktorá ho dokázala zbaviť viacerých poranení a vyliečiť z pokročilých štádií kožných chorôb. Hrôzostrašný pohľad, ktorý sa mi pri nájdení Brava naskytol, už z mysle nikdy nedostanem. Avšak fotka, ktorú mi po vyliečení poslali v objatí jeho pestúnky, ma bude tešiť do konca života. Úprimne, tá premena na zdravého psa bola tak veľká, že som ich opätovne žiadal, aby preverili, či sa ozaj jedná o mnou nájdeného psa.
1
Dobrý deň,
som k dispozícií na správu aj hovor ...

Martin Svočák
+421 948 051 503
Powered by