Podpora dobročinných projektov

5% z príjmov

odovzdávam na podporu dobročinných projektov

Projekty, ktoré
robia Slovensko lepším miestom pre život. motivujú ľudí k tvorivosti. pomáhajú rodinám v núdzi. zachraňujú zranené zvieratá na ulici a v prírode. bojujú za našu spoločnú prírodu. hľadajú nový domov pre vyhodené zvieratá. inšpirujú svojim aktívnym prístupom. dennodenne pomáhajú ľudom s ťažkými chorobami. zoskupujú ľudí ochotných kedykoľvek pomôcť. vzdelávajú ľudí na Slovensku.

Dobrý anjel

Dobrého anjela predstavovať netreba. Najväčšia nezisková organizácia na Slovensku podporujúca všetky vekové kategórie ľudí trpiacich najhoršími zdravotnými diagnózami si vyslúžila uznanie už u vyše 215 000 darcov. Od roku 2015 som priložil ruku pomoci aj ja a pravidelne do Dobrého anjela prispievam. Je to jednoduché… nastavenie pravidelného platobného príkazu zaberie 3 minúty a človek si je istý, že peniaze skončia v dobrých rukách ľudí, ktorí ich potrebujú viac. Garanciou spravodlivosti Dobrého anjela je zakladateľ – bývalý prezident Ing. Andrej Kiska, ktorý organizáciu založil v roku 2006. Za svoj prínos do filantropie dostal v roku 2011 ocenenie Krištálové krídlo.

Dobrý anjel - anjel logo
Belasý motýľ - OMDvSR logo

Belasý motýľ

Organizátorom kampane Belasý motýľ je občianske združenie Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR (OMDvSR), s ktorou som prišiel do styku pri organizovaní charitatívneho behu na podporu ľudom so svalovými chorobami. Práve týchto ľudí ako jediná organizácia na Slovensku združuje OMDvSR, ktorá vznikla v roku 1993. Pre osoby, ktoré bojujú s nevyliečiteľnými chorobami organizujú raz ročne zbierku Belasý motýľ a vyzbieranú čiastku im väčšinou prerozdeľujú na kompenzačné pomôcky. Taktiež pre tieto rodiny raz ročne organizujú zdarma benefičný koncert a týždenný pobyt. Rodiny sa tak môžu stretnúť, vymeniť si skúseností a oddýchnuť si. Nakoľko pre príslušníkov rodín sú k dispozícií profesionáli naprieč všetkými oblasťami, ktorí sa počas celého týždňa starajú o ich relax.

BeWise

BeWise je projekt mladého študenta Petra Búrana, ktorý tvorí náučné videa prístupné zdarma pre širokú verejnosť. Patrí medzi „YouTuberov“, ktorý produkuje vzdelávací obsah hlavne na témy ako fyzika či biológia a pomocou vedy vyvracia predsudky kritickým a skeptickým myslením. Témy, ktoré sa v škole zdali nudné a nezaujímavé, dokáže svojim talentom premeniť na očarujúce. Každý jeden diel spracováva do vizuálnych animácií a prevedenie je od dielu k dielu čoraz profesionálnejšie. Jeho fanúšikovia v komentároch vždy netrpezlivo čakajú na vydanie ďalšieho dielu, nakoľko BeWise pridáva videá iba raz mesačne.

BeWise logo
Cesta za domovom - podpora

Cesta za domovom

Stretnúť dobrovoľníkov z cesty za domovom som mal česť, pri záchrane dvoch vyhodených psov. Prvého Maxa sa nám podarilo odchytiť na konci letného tábora, po tom, ako sme ho stretávali celý týždeň túlajúceho hľadať potravu. Druhé šteniatko Santhyu som našiel vyhodenú a zavšivavenú v kontajneri. Pri oboch scenároch bol postup Cesty za domovom veľmi profesionálny. Prišli s dostatočne veľkým balením krmiva, psom dali tabletky na odčervnenie, vybavili zdarma zdravotnú prehliadku a psov pofotili. Po týždni dočasnej starostlivosti ich Cesta za domovom prebrala do opateri. Obom psom po čase dokázali nájsť nový šťastný domov. Ľudia z tejto neziskovej organizácie robia naplno to čo ich napĺňa a zaslúžia si náš obdiv a podporu.

My sme les

Bojovníci za obmedzenie ťažby lesov, ochranu pralesov a záchranu tetrovho hlucháňa na území Slovenska. Jedným zo zakladateľov občianskej iniciatívy je Erik Baláž. Človek, ktorý vyštudoval odbor Ekológia lesa na Lesníckej fakulte a stal sa slovenským ekológom, aktivistom, režisérom famóznych dokumentov o našej prírode a taktiež autorom kníh o ochrane prírody. Jeho najväčším úspechom je záchrana Tichej a Kôprovej doliny vo Vysokých Tatrách, vďaka ktorej získal ocenenie Biela Vrana za výnimočnú vytrvalosť a oddanosť svojmu poslaniu získať ľudí pre ochranu prírody.

My sme les - podpora - logo

BAWA

S neziskovou organizáciou Bali Animal Welfare Association som prišiel do kontaktu pri záchrane psa, ktorý ostal nepovšimnutý v bolestiach čakajúc na istú smrť. Extrémne rýchla ochota pomoc organizácie BAWA (aj vzhľadom na nedeľu) ma očarila natoľko, že som sa rozhodol stať ich pravidelným podporovateľom. Psovi zabezpečili mesačnú liečbu v Ubud Sunset Vet klinike, ktorá ho dokázala zbaviť viacerých poranení a vyliečiť z pokročilých štádií kožných chorôb. Hrôzostrašný pohľad, ktorý sa mi pri nájdení Brava naskytol, už z mysle nikdy nedostanem. Avšak fotka, ktorú mi po vyliečení poslali v objatí jeho pestúnky, ma bude tešiť do konca života. Úprimne, tá premena na zdravého psa bola tak veľká, že som ich opätovne žiadal, aby preverili, či sa ozaj jedná o mnou nájdeného psa.

ALS charitatívny BEH

V roku 2016 mi zomrel otec po 5-ročnom náročnom boji celej našej rodiny s nevyliečiteľnou chorobou ALS. Prežité utrpenie milovanej osoby a neschopnosť štátu postarať sa ľudí v najťažšej životnej situácii ma inšpirovala pomáhať. Spolu s mojím kamarátom Eduardom Dindofferom sme založili charitatívny beh: ALS memoriál Jána Svočáka. Podujatie, ktoré každoročne plným výťažkom z behu podporuje ľudí s nevyliečiteľnými svalovými chorobami. Pre športové podujatie sme sa rozhodli z dôvodu otcovej celoživotnej vášni k športu. Venoval sa volejbalu, horským behom ale najdlhší čas strávil pri výchove mladých futbalistov, ktorých trénoval vyše 15 rokov. Verím, že vďaka svojej príkladnej dobrosrdečnej povahe pomohol vychovať množstvo skvelých ľudí.

ALS charitatívny beh - memoriál Jána Svočáka